Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, tarih boyunca kadın erkek her birey için büyük bir sorun teşkil etmiştir. Bu bağlamda bu sorundan kurtulmak için birden fazla yöntem denendiğini söylemek de mümkündür. Bu sorun için tasarlanmış olan yöntemlerin en etkilisi ve zahmetsizi ise buz lazer epilasyondur.

Lazer Epilasyon Buz Lazer Nedir?

Buz lazer (Soprano Ice), kıl köklerinin dondurularak yok edildiği bir lazer epilasyon türüdür. Kıl köklerinin dondurulması ile yok edilmesi ise bu işlemi bu denli konforlu yapan en temel unsurdur. Çünkü bilindiği üzere lazer epilasyon işlemlerinin temeli, kıl köklerinin yakıldığı ve çevre dokuların zarar gördüğü müdahalelere dayandırılır.  Bu da söz konusu işlemlerin konfor oranının düşmesine neden olur. Oysa buz lazer, soğutucu mekanizması aracılığı ile hem işlem gören bölgede hasar oluşmasını önler, hem de kıl kökünün yok edilmesini sağlar. Yani çevre dokular zarar görmeden kıl kökünden kurtulmak mümkün hale gelir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

  1. Lazer epilasyon işlemini dezavantajlı kılan en temel unsur, yaz aylarında yapılmasının mümkün olmamasıdır. Yani birçok lazer epilasyon işlemin yaz aylarında yapılmadığını, bunun beraberinde bazı sorunlar getirdiğini söylemek mümkündür. Oysa buz lazer epilasyon, her mevsim uygulanabilir özelliktir.
  2. Her lazer epilasyon türü bir kıl yapısı ve ten rengi üzerinde etkilidir. Yani kimisi esmer ten ve kalın tüy üzerinde etkiliyken, kimisi daha açık ten ince tüy yapısı üzerinde etkilidir. Bu, söz konusu işlemi yaptıracak olan kişilerin ekstra bir araştırma çabasına girmesine neden olmaktadır. Öyle ki, yanlış işlem yaptırdığı, yeterince araştırma yapmadığı için gerçekleştirilen işlemlerden hiç verim almayan ya da aldığı verim minimum boyutlarda olan kişiler dahi mevcuttur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için 3 atış boyu bulunan buz lazer epilasyon yaptırmak yeterlidir.
  3. Buz lazer epilasyon işlemi, diğer lazer epilasyon işlemlerine kıyasla oldukça hızlıdır. Normal bir lazer epilasyon işleminde tüm vücut seansı 1,5-2 saat civarı sürerken, buz lazer epilasyon işleminde seans uzunluğunun 35 dakika civarı olduğu görülmektedir. Bu da zamandan tasarruf sağlaması sebebi ile oldukça avantajlı bir durumdur.
  4. Buz lazer epilasyon işlemi, erkek hastalar için en ideal lazer epilasyon işlemidir. Çünkü söz konusu işlem oldukça acısızdır. Erkeklerdeki kıl oranının, kadınlara kıyasla daha fazla olması, seansların daha acılı geçmesine nende olmaktadır. Oysa buz lazer epilasyon işleminde herhangi bir yüksek ısı durumu söz konusu değildir. Bu da erkek hastalar için söz konusu işlemin daha acısız ve daha konforlu yaşanmasını mümkün kılmaktadır. Bu bağlamda söz konusu işlemin masaj konforunda olduğunu söylemek dahi mümkündür.
  5. Bilindiği üzere lazer epilasyon işleminin temel çalışma mantığı, belirli seviyelerde ısı vererek tüyleri yakmaktan ibarettir. Oysa buz lazer epilasyon işleminde bunun tersi söz konusudur. Yani tüylerin yakarak yok edilmesi değil, dondurularak yok edilmesi söz konusudur. Bu da işlemin tamamen ağrısız olmasının en temel nedenidir.
  6. Buz lazer epilasyon işlemi ile tüylerden kurtulmak için 6 ila 8 seans arası işlem görmek yeterlidir. Oysa diğer lazer epilasyon işlemleri için söz konusu seans sayısının 12’yi bulduğunu söylemek dahi mümkündür. Bu bağlamda tüylerden en kısa sürede kurtulmak isteyenlerin gözde uygulaması, buz lazer uygulamasıdır.
  7. Buz lazer epilasyon işlemi yaptıran kişilerde herhangi bir tahriş, lekelenme görülmesi söz konusu değildir. Çünkü işlemde soğutucu kontak kullanılır. Bu da işlemin herhangi bir tahriş meydana getirmesine engel olur. Bu sebeple söz konusu işlem için “masaj konforunda” tabiri kullanılır.

Diğer Uygulamalar