Bloomea Zümrüt Işıltısı

Cilt sağlığı, oldukça önemli bir unsurdur. Ancak bazen, bazı unsurlara bağlı olarak bozulabilmektedir. Örneğin zaman, havaların aşırı soğuk veya aşırı sıcak olması ( genel olarak hava şartları ) , stres, olumsuz ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları, genetik yapı gibi unsurların tamamı cilt sağlığı üzerinde etkilidir. Bu etkenlerin bu denli çeşitli olması, aranan çözümlerin de çeşitli olmasını beraberinde getirmektedir. Kişilerin bunun için cilt bakım ürünleri, kremler ve diğer çeşitli uygulamalar kullandıklarını söylemek mümkündür. Ancak daha parlak, daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmanın en etkili yolu Bloomea Zümrüt Işıltısı yöntemidir. Bu yöntem, zaman içerisinde daha popüler hale gelmeye devam etmektedir.

Bloomea Zümrüt Işıltısı Nedir?

Bu yenilikçi cilt yenileme terapisi, Inovasyon ve dizayn ödülüne sahiptir. Fransız estetik cerrahları tarafından üretilen, tasarlanan ve yaklaşık 10 yıl kullanıldıktan sonra tam anlamı ile mümkün hale getirilen bu yöntemin ilk olarak farklı amaçlar ile kullanıldığı bilinmektedir. Daha öncesinde estetik operasyonlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan yara ve izlerin giderilmesi amacı ile kullanılan bu yöntem, günümüzde asıl amacını bulmuş durumdadır. 

Uzman estetisyenler tarafından yoğun olarak tercih edilen ve yenilikçi, modern bir cilt yenileme, gençleştirme yöntemi olarak görülen bu yöntem, oldukça da hijyeniktir. İşlemin uygulanmasını sağlayan cihazın başlığı tek kullanımlıktır. Yani her işlem için ayrı başlık kullanılmakta, bu başlık hastanın gözü önünde cihaza takılmaktadır. 

Bloomea Zümrüt Işıltısı Uygulama Adımları

MAKRO-EKSFOLİASYON

Yukarıda da belirtildiği üzere her seans için ayrı bir uç kullanılmaktadır. Bu, sterilizasyonun en temel koşuludur. Bu bağlamda yeni zümrüt uçlar her seansta müşterinin gözün önünde cihaza takılmaktadır ve tek kullanımlıktır.

Cihazın çalışmaya başladığı andan itibaren yüksek frekans yaydığını, bu sayede de tek kullanımlık olan zümrüt uçların granüllü eksfoliasyon yüzeyi sayesinde cilt yüzeyinde yer alan düzensizlikleri yok ettiğini söylemek mümkündür. Bu yok etme işlemi, tek aşamalı bir işlem değildir. Cilt üzerinde yer alan düzensizliklerin katman katman yok edildiği bilinmektedir. Ayrıca bu işlem tamamen acısız bir işlemdir. Yani işlem esnasında hissedilen tek şey, sürtünme hissidir. Herhangi bir ağrı duyma ihtimali söz konusu değildir.

Uygulamanın ilk seansları, sonrakilere kıyasla hafif seanslardır. Bu seansların, cildi bir sonraki aşamaya hazırladıklarını söylemek mümkündür. Bu hazırlama işleminin temel amacı, maksimum sonuç elde etmektir. Hazırlama işlemine verilen ad ise The Blooméa® Optimal Makro-eksfoliasyon şeklindedir. 

MİKROVİBRASYON 

İkinci aşama, zümrüt uçların eksfoliasyon uçlarının sıyrıldığı ve alttaki silikon katmanının açığa çıkarıldığı aşamadır. Bu aşamada cilde yüksek oranda elastin, kolajen, hyaluronik asit gibi yararlı maddeler içeren Bloomea® Krem sürülmektedir. Bilindiği üzere bu maddeler, cildin esnek yapısının temel kaynaklarıdır. 

Cilde ihtiyaç duyduğu maddeler kazandırıldıktan sonra, frekansı yükseltilmiş olunan vibrasyon terapinin başlatılması sağlanır. Bu, ilk işlemin aksine daha yoğun bir işlemdir. Bu işlem ile cildin derinlemesine uyarılması sağlanmaktadır. Yüksek frekans verilmesindeki temel amaç ise ciltteki elastin ve kolajen üretiminin arttırılmasının desteklenmesidir. 

IŞIK TERAPİSİ

Seans uygulandığı süre boyunca başlıktan 633 nm dalga boyuna sahip kırmızı led yayılır. Bu led ışık ise  Makro-eksfoliasyon ve Mikrovibrasyon’un cildi yenileme özelliklerini destekler. Bu sayede ciltte kontrollü olarak oluşturulan hasarın giderilmesi, iyileştirilmesi sağlanır.

Blooméa® Zümrüt Işıltısı’nIn tek seansı ortalama 30 dakika sürmektedir.

Zümrüt Işıltısı Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Zümrüt ışıltısı, giriş kısmında da belirtilmiş olan unsurlara bağlı olarak ortaya çıkan hasarların giderilmesini, bu bağlamda cildin doğal bir ışıltı elde etmesini sağlar. Bu sayede ciltte var olan rahatsız edici görüntülerin ortadan kaldırılması sağlanır.
  • Cilt problemlerinin başında gelen bir diğer rahatsızlık, cilt tonu eşitsizlikleridir. Bu eşitsizliklerin giderilmesi de yine zümrüt ışıltısı uygulaması ile mümkündür. 
  • Zümrüt ışıltısı uygulamasının gözenekleri sıkılaştırdığı, bu bağlamda cildin gergin yapısına kavuşmasını sağladığını söylemek mümkündür. 
  • Ciltte çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan çatlakların, cerrahi operasyonlara bağlı olarak görülen yara izlerinin yine zümrüt ışıltı uygulaması ile giderilmesi mümkündür. 

Bloomea Zümrüt Işıltısı Kaç Seans Uygulanır?

Bu bağlamda net bir bilgi sunmak mümkün değildir. Çünkü diğer tüm yöntemlerde olduğu gibi bu yöntem de zaman unsuru tamamen kişiye bağlıdır. Yani kişinin rahatsızlığı, rahatsızlığının boyutu gibi unsurlara bağlı olarak seans sayısını ve aralığını belirlemek mümkündür. Bu bağlamda değişkenliğin kaynağı, kişinin kendisidir.

Ancak genel olarak bilgi verilmesi gerekirse, zümrüt ışıltısı uygulaması yapan insanların yaygın olarak 4 ila 5 seans arasında kalıcı ve gözle görülür sonuçlar elde ettiklerini söylemek mümkündür. Yani genel seans sayısı 4 veya 5 ile nitelendirilmektedir. İşlemin uygulanma uzunluğu ise yarım saat ile bir saat arasında değişiklik göstermektedir. Bu da yine kişiye ve ihtiyaç durumuna bağlı olarak değişiklik gösteren bir durumdur.

İşlem ile ilgili en çok merak edilen unsurlardan biri de acıdır. Kişiler, işlem esnasında acı hissedilip hissedilmediğini çok merak etmektedir. Ancak işlem yapılırken herhangi bir hissedilmediğini söylemek mümkündür. İşlem esnasında yalnızca sürtünme hissinin oluştuğu bilinmektedir.

Bloomea Zümrüt Işıltısı Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

İşlem fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü bu fiyatlar, işlem ile beraber uygulanması zorunlu kılınan kombine işlemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple en doğru bilgi için benimle iletişime geçmeli ve randevu alarak kısa süre içerisinde Bloomea zümrüt ışıltısı mucizesini denemelisiniz.

Diğer Uygulamalar