Baby Face Beauty

Kusursuz bir cilt yapısına sahip olmak, pürüzlerden, lekelerden, rahatsız edici diğer unsurlardan kurtulmak herkesin hakkıdır. Herkesin gergin, kırışıklıklardan arınmış, aydınlık bir yüze ve cilde sahip olmaya hakkı vardır. Bu bağlamda onlarca hatta yüzlerce ürün kullanılması, birçok işlem yaptırılması da normaldir. Ancak artık ne tonlarca ürün kullanmaya ne de onlarca işlem yaptırmaya gerek yoktur. Tek bir işlemle söz konusu ürün ve işlemlerin gördüğü işlevi görmek mümkündür. Söz konusu işlemin adı ise Baby Face Beauty işlemidir.

Baby Face Beauty, insanların bebek gibi ya da porselen gibi benzetmelerde bulundukları cilt yapısına sahip olunmasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlem ile canlı, dolgun, aydınlık ve gergin bir yüz tipine sahip olmak mümkündür. Yine bu işlem ile cilt tonu arasındaki geçişlerden kurtulup eşit bir ton elde etmek de mümkündür. Söz konusu işlemi bu denli etkili kılan ise cildin alt katmanlarına ulaşabiliyor olmasıdır.

BABY FACE BEAUTY NEDİR?

FDA onaylı bir yeni nesil lazer sistemi olan Baby Face Beauty lazer, etkili bir cilt yenileme sistemidir. Bu sistemin Thulium lazer destekli olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda leke tedavisinde ve cilt yenilemede gözle görülür sonuçlar sunduğunu söylemek de mümkündür. temel etki yöntemi ise şu şekildedir;

Cildin alt katmanlarına mikro kanallar açan baby face beauty lazer işlemi, açılan kanallara ihtiyaç doğrultusunda C vitamini, A vitamini, Resveratrol gibi maddelerin sürülmesini kapsamaktadır. Bu sayede hem vücutta söz konusu bölgede bir sorun olduğu algısı oluşturulması, hem de sürülen maddeler ile onarım süresinin hızlandırılması sağlanmaktadır. Bu bağlamda cildin, diğer işlemlere kıyasla daha çabuk yenilendiğini söylemek mümkündür.

  Baby Face Beauty Nerelerde Kullanılır?

 • Cilt yenilemede
 • Leke tedavisinde
 • Anti-aging bakımlarında
 • Cilt tonunda var olan düzensizliklerin giderilmesinde
 • Yağlı ciltlerdeki sebumun dengelenmesinde 
 • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında 
 • İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltılmasında
 • Cilt yenilemede 
 • Antioksidan cilt bakımında
 • Dekolte bakımında
 • Cilt aydınlatılmasında,
 • Cilt beyazlatmasında 
 • Cilt parlatılmasında
 • Stria tedavisinde
 • Ciltteki elastikiyeti arttırmada

BABY FACE BEAUTY NASIL YAPILIR?

Yukarıda da belirtildiği üzere Baby Face Beauty işlemi, cildin alt katmanlarına kadar ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda dermise kadar ulaştığını söylemek mümkündür. Yalnızca 5-6 dakika süren bu işlemin etki oranının bu denli yüksek olmasının nedeni de tam olarak deri katmanlarına ulaşması olarak gösterilmektedir. 

Etki oranını arttıran iki temel unsur vardır. Bu unsurları şöyle sıralamak mümkündür:

Baby Face Beauty işlemi ile cildin çeşitli katmanlarına yalnızca 1 dakikada 6000’e yakın mikro kanal açıldığı bilinmektedir. Bu bağlamda söz konusu işlem ile yüz bölgesine 30.000’e yakın mikro kanal açılabileceğini söylemek mümkündür. Açılan kanallar cilde söz konusu bölgede bir sorun olduğu ve bu sorunun giderilmesi gerektiği mesajını iletmektedir. Bu da cildin işlem uygulanan bölgede onarıcı hücrelerin sayısının arttırmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ise cilt hem daha hızlı yenilenmekte hem de daha sıkı, pürüzsüz bir yapıya sahip olmaktadır.

 • İşlemin etkisini arttıran bir diğer unsur, işlem aracılığı ile açılan kanallara yararlı maddelerin sürülmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Yapılan kontrollü hasar sonrası bölgeye uygulanan yararlı maddeler de cilt yapısında olumlu sonuçlar oluşturmaktadır.

 

 BABY FACE BEUATY UYGULAMASININ DİĞER CİLT BAKIMLARINDAN FARKI NEDİR?

 • Tedavi süresi diğer cilt bakım uygulamalarına kıyasla oldukça kısadır. Genellikle 5-6 dakika sürdüğü bilinmekle beraber, 10-15 dakikaya kadar uzadığı da bilinmektedir.
 • Ağrısız bir işlem olduğu için hiçbir anestezi uygulamasına gerek yoktur.
 • Cilt hem lazer ile hem de kullanılan ilaç ile çift yönlü bir iyileşme sürecine girmektedir. Bu bağlamda cildin içten dışa doğru iyileştiğini söylemek mümkündür.
 • Her cilt tipine uygulanması mümkün olan bu lazer türünün aynı zamanda yılın her zamanında uygulanması da mümkündür.

 BEUATY FACE BEAUTY SEANSLARI 

Beauty Face Baby uygulamaları, cildine düzenli olarak bakım yaptıran, bu bağlamda çeşitli uygulamalar denemiş olsa da beklediği sonucu elde edemeyen kişilerin aradıkları farklılıkları elde edebilmeleri için ideal olarak görülen uygulamalardır. Bu bağlamda söz konusu uygulamaların gözenekleri sıkılaştırdığı, renk düzensizliklerini giderdiği, pürüzleri ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Uygulamanın sunmuş olduğu en büyük avantaj ise, işlem sonrasında herhangi bir yan etki barındırmamasıdır. Yani söz konusu işlemi uygulatmış olan kişilerin sorunsuz bir şekilde günlük hayatlarına devam etmeleri mümkündür. Hafif kızarıklıkların görülmesi muhtemeldir ancak söz konusu kızarıklıklar günlük hayatı etkileyecek boyutlarda değildir. 

Baby Face Beauty uygulamasının bir ya da iki hafta aralıklara yapılması önerilmektedir. Seans sayısının ise maksimum 6 olması gerektiği uzmanlarca söylenmektedir. Ancak seans sayısının da, seans aralığının da tamamen kişiye bağlı olduğu bilinmelidir. Bu bağlamda tek bir seansla elle tutulur sonuç elde edenler dahi vardır. Bundan ise en doğru sonucun doktor muayenesi ile alınacağı sonucu çıkarılmaktadır. Bu bağlamda güvenilir, kaliteli ve sağlıklı cilt bakımı yaptırmak isteyenlerin; cildinde gözenek, leke, sarkma, ince kırışıklık gibi sorunlardan biri veya birkaçı bulunanların gönül rahatlığı ile tarafıma başvurduklarını söylemek mümkündür.

Siz de hem detaylı bilgi almak, hem de fiyat konusunda bilgilendirilmek için benimle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Diğer Uygulamalar