Kaş Kaldırma

Yaşlanmak, insan yapısının doğal bir sonucudur. İnsanların “çocukluk” “gençlik” ve “yaşlılık” gibi yaşam evreleri vardır. Yani yaşlılık da en az gençlik ve çocukluk gibi doğal bir olgudur. Yaşlılığın beraberinde getirdikleri, yaşlanma belirtileridir. Cildin elastik yapısını kaybetmesi ve bunun sonucunda sarkmaların olması söz konusu belirtilerin başında gelmektedir. Ancak hemen her şeyin olduğu gibi, yaşlanmak belirtilerinin de çözümü vardır. Örneğin kaş düşmelerinin çözümü için uygulanabilecek birden fazla kaş kaldırma yöntemi vardır.

Kaş Kaldırma Nedir?

Yüz ifadesi, insanın yapısını, karakterini açığa dökmesi sebebi ile oldukça önemlidir. Örneğin yalnızca bir insanın yüzüne bakarak o insanın o an ne hissettiğini, mutluluğunu, öfkesini anlamak mümkündür. Ancak bazı durumlarda yüzde oluşan ya da doğuştan var olan ufak tefek deformasyonlar, söz konusu ifadelerin kalıcı olmasına ve kişiyi yansıtmamasına neden olabilmektedir. Kaş deformasyonları ise söz konusu deformasyonların başında gelen deformasyonlardır. 

Kaş düşmesi, insanların büyük bir kısmının karşı karşıya olduğu bir deformasyon türüdür. Çünkü bu düşüklüğün insan ifadesi üzerinde olumsuz bir etki yarattığı kabul edilmektedir. Kaş düşüklüğü olan insanların sürekli olarak yorgun, mutsuz görünmesinin söz konusu olumsuz etkiye örnek verilmesi mümkündür. Ancak gelişen teknoloji, bu deformasyondan ağrısız ve sorunsuz bir şekilde kurtulması mümkün hale getirmiştir. Kaş kaldırma yöntemleri ile ilgili detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma işlemi, hem ameliyatla hem de cerrahi müdahale ile gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Her iki müdahale türünün de kendine göre artıları ve eksileri mevcuttur. Söz konusu yöntemlere dair detaylar ve bilinmesi gerekenler aşağıda verildiği şekildedir. 

Botoksla Kaş Kaldırma

Botoks ile kaş kaldırma, kaş kaldırma yöntemlerinin içerisinde yer alan en ve en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemin de diğer bütün yöntemlerde olduğu gibi kendisine ait detayları mevcuttur. Örneğin botoks ile kaş kaldırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için, öncelikle işlem için bir tasarım yapılması gereklidir. Söz konusu tasarımda yüz şeklini temel almak esastır. Ayrıca botoks ile kaş kaldırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için önce altın oran ile hesaplamalar yapılması gereklidir 

Botoks ile kaş kaldırırken kişilerin en çok korktuğu durum işlem sonrası kaşı hareket ettirememektir. Yani bir nevi yüzün doğal yapısının bozulacağından korkulmaktadır. Oysa botoks ile yapılan kaş kaldırma işlemlerinde kaşın doğal hareketinin önlenmesi ve yine doğal yapısının bozulması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü uygulanacak doz miktarı oldukça küçüktür. 

Söz konusu işlemi bu denli tercih edilir temel yön uygulanış süresidir. Kaşa yapılan botoks işlemlerinin yalnızca 2 ila 10 dakika arasında sürdüğü bilinmektedir. Ayrıca işlem sonrası, uygulama yapılan bölgede herhangi bir yara veya morluk ile karşılaşmak mümkün değildir. Çünkü işlem zaten minimal iğneler ile yapılan bir işlemdir. 

Botoks ile kaş kaldırma işlemi ile ilgili dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken unsur şudur; kaşın asıl şeklini alması için birkaç gün geçmiş olması gereklidir. Yani işlem yapılır yapılmaz asıl etkiyi görmek mümkün değildir. İşlemin kalıcılığı ise 4 ila 6 ay arasında değişmektedir.

Dolgu ile kaş kaldırma

Dolgular ile de kaş kaldırmak mümkündür. Kaşın üzerine yapılan dolgular ile hem kaş zeminden daha yükselir hem de kaş şekli belirginleştirilmesi mümkün olur.  

Kaş Kaldırma İşleminin Kimlere Uygulanması Mümkündür?

Kaş kaldırma işleminin genel olarak yaşını almış kişilere uygulandığı bilinmektedir. Bunun temel nedeni, yukarıda da belirtilmiş olunduğu üzere yaşlanma ile beraber cildin elastik yapısını kaybetmesidir. Elastik yapının kaybedilmesi ile beraber ciltte bazı sarkmalar, gevşemeler meydana çıkmaktadır. Bu sarkma ve gevşemelerin sonuçlarından biri de kaş düşmesidir. Bu sebeple özellikle yaşını almış kişilere kaş kaldırma işlemi daha çok uygulanmaktadır.

Özellikle 40 yaşının üzerinde olan kişilere uygulanan kaş kaldırma işleminin gençlere uygulanması da mümkündür. Kaş yapısını sevmeyen, doğuştan ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak sonradan kaş düşüklüğü yaşayan kişilerin de kaş kaldırma işlemleri ile hayalini kurdukları görüntülere kavuşmaları mümkündür.  

Kaş Kaldırma Fiyatları Nelerdir?

Öncelikle bilinmelidir ki, kaş kaldırma işlemi ile ilgili yukarıda verilmiş olunan yöntemler, söz konusu yöntemlerden yalnızca bazılarıdır. Yani kaş kaldırmak amacı ile başvurulabilecek yöntemler, yukarıda verilmiş olunanlar ile sınırlı değildir. Bu sebeple kaş kaldırma fiyatları da kullanılan yönteme bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Siz de kaş kaldırma işlemi için en doğru bilgiyi muayene sonrası tarafımdan alabilir ve hayal ettiğiniz kaşlara kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

Diğer Uygulamalar