Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir Neden Yapılır? Cilt Bakımı Neden Gereklidir?

Cilt, genel olarak parlak ve gergin bir yapıya sahiptir. Ancak zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak mevcut parlaklığını ve gergin yapısını kaybetmesi mümkündür. Çünkü cilt de insanlar gibi yorulabilmektedir. Cilt de tıpkı insanlar ve bitkiler gibi bakım, ilgi istemektedir. Bu bağlamda ihtiyaç duyulan unsur ise cilt bakımıdır.

Cilt bakımı, çeşitli ürün veya maskeler aracılığı ile günlük, haftalık veya aylık gerçekleştirilebilen bakımları kapsamaktadır. Ancak söz konusu bakımların kişinin kendisi tarafından yapıldığı zaman maksimum verimi sağlaması mümkün değildir. Söz konusu bakımın tam anlamı ile etki edebilmesi için uzman denetiminde ve uzman yöntemleri ile uygulanması gereklidir. Uzman denetiminde yapılan yaygın cilt bakım yöntemleri ise iki adettir. Bunlar şu şekildedir;

 • Aqua Peel Cilt Bakımı
 • Zümrüt Işıltısı Cilt Bakımı

Söz konusu iki cilt bakım yönteminden bahsetmeden önce cilt bakımına dair dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında bilgi vermek gereklidir. 

Cilt Bakımı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cilt bakımı kavramından evde günlük, aylık veya haftalık olarak yapılan bakım algılanmamalıdır. Çünkü söz konusu bakım, gereklidir ama yeterli değildir. Yani cildin sağlıklı olması, gergin yapısını koruması için evde yapılan cilt bakımları da elbet gereklidir. Ancak tamamen yeterli değildir. Bu sebeple uzman denetiminde yapılan cilt bakımları oldukça önemlidir.
 • Uzmanlar ile cilt bakımı yaptırmadan önce, bakım yaptırılacak doktor veya klinik özellikle araştırılmalıdır. İşlem uygulanacak yerin temizliği araştırılmalıdır. Bu bağlamda güvenilir kişilere kendinizi emanet etmeniz oldukça önemlidir. Örneğin cilt bakımı yaptırmak isteyen kişilerin Dr. Dilara Turgut ile iletişime geçmeleri, güvenilir cilt bakımının tadına varmaları mümkündür.
 • Cilt bakımı, sabit bir işlem değildir. Cilt bakımı yapılırken kullanılacak ürünler de, kullanılacak yöntemler de kişinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda tek bir yöntemde diretmek sağlıklı değildir. Kişilerin, kendileri için en doğru olan yöntemin uzmanlar tarafından seçileceği bilincine sahip olmaları gereklidir.
 • Cilt bakımı yaptırmadan önce hedef alınacak temel kriter fiyat olmamalıdır. Bu işlemde sırf fiyatı uygun diye güvenilir olmayan kişilere kendilerini emanet edip, ileriye dönük çok daha büyük sorunlar ile karşılaşan kişiler vardır. Bu bağlamda hem cilt sağlığınızdan, hem de cebinizdeki paradan olmamak için ilk aşamada paradan kaçmamanız gereklidir.
 • Cilt bakımına gitmeden önce cildin temizlenmiş olduğundan emin olunmalıdır. Bu temizleme işlemi ayrıca bakım yapacak doktor tarafından da yinelenmelidir.
 • Cilt problemlerine önemsiz gözü ile bakılmamalıdır. Çünkü her cilt probleminin altında ayrıca bir sağlık problemi de yatmaktadır. Bu bağlamda kişilerin cilt problemlerini göz ardı etmemeleri gereklidir.

Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Cilt bakımı öncesi dikkat edilmesi gerekenler yukarıda verildiği gibidir. Bunun sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ise aynı şekilde aşağıda verilmiştir.

 • Cilt bakımı, gözeneklerin arınması, temizlenmesi işlemidir. Bu işlem sonucunda temizlenen her gözeneğin bir yara olduğu unutulmamalıdır. Bu bağlamda söz konusu yaralar kapanmadığı sürece her türlü zararlı mikro organizmaya açık olacaklardır. Bu da ekstra sorun demektir. Özü itibari ile bakıldığında söz konusu yaraların bir kısmı işlem esnasında kapatılmaktadır ancak kapatılamayanlar mutlaka olacaktır. 
 • Cilt bakımı yaptırdıktan sonraki iki gün cilt özel olarak korunmalıdır. Bunun temel nedenlerinin başında yukarıda verilmiş olunan açılmış gözenekler gelmektedir. Bu gözeneklerin adeta zarar görmeye hazır hale gelmesi, ekstra özen gösterilmesini zorunlu kılmaktadır.
 • Cilt bakımı yaptırdıktan sonra kişiler ile öpüşme, tokalaşma gibi unsurlara ara verilmesi gerektiği söylenmektedir.
 • Cilt bakımı yaptırdıktan sonraki süreçte saçların toplu olması ve cilt ile temas etmemesi gereklidir. 
 • Cilt bakımı yaptıran kişilerin nevresimlerini değiştirmeleri, temiz nevresim kullanmaları gereklidir.
 • Cilt bakımı sonrasında cilt daha narin hale gelmektedir. Bu da havluların tahriş edebileceği anlamına gelmektedir. Bu sebeple cilt bakımı sonrası durulama işlemi kağıt havlu ile yapılmalıdır.

Cilt bakımı öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken unsurlar sıralandığına göre iki cilt bakımı yöntemi hakkında detaylı bilgilerin verilmesi uygundur.

Aqua Peel Cilt Bakımı Nedir?

Aqua Peel cilt bakımı, cildin yenilenmesini ve birçok sorunundan arınmasını sağlayan tamamen sağlıklı bir cilt bakımı yöntemidir. Bu yöntemin herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Bu işlem ile kırışıklıkların giderilmesi, aknelerin yok edilmesi ve gözeneklerin açılarak içeriğinin temizlenmesi mümkün hale gelmektedir. İşlemin uygulanış süresi ise yalnızca 15 dakika civarıdır. 

Aqua Peel Nasıl Yapılır?

Aqua Peel, üç aşamalı bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntemin içerisinde barındırdığı aşamalar ise aşağıda verildiği gibidir. 

 • Aqua AHA : Bu aşama, cildin laktik asit ile temizlendiği aşamadır. Aşamanın temel amacı ise cildi ölü dokulardan arındırmaktır. Yani yalnızca 10 dakika içerisinde gerçekleştirilen bu aşama, peeling etkili bir aşamadır. Cildin ölü derilerden arındırılması sayesinde tıkalı gözeneklerin açılması mümkün hale gelmektedir.
 • Aqua SA : Bu aşama, ciltte var olan lekelerin ve siyah noktaların giderilmesi amacı ile gerçekleştirilen bir aşamadır. Yaklaşık olarak 5 – 10 dakika arasında sürdüğü bilinmektedir. Bu aşamada kullanılan salisilik asit, cildin alt katmanlarına kadar emilmektedir. Ayrıca ciltte var olan parazitlerin giderilmesi de yine bu aşama ile mümkündür.
 • Aqua MS :  Yaklaşık beş dakika süren bu aşama, cildin beslenme aşamasıdır. Bu aşamada cilde ihtiyaç duyduğu besinler sağlanarak daha yumuşak bir cilt yapısı mümkün hale getirilmektedir. 

Aqua Peel Cilt Bakımı Uygulamasının Faydaları

 • Yüzeysel kırışıklıkların giderilmesi mümkün hale gelmektedir.
 • Ciltte tıkalı olan ve cildin nefes almasını güçleştiren gözeneklerin açılması mümkün hale gelmektedir.
 • Ciltte var olan lekelerin yok edilmesi bu işlem ile mümkündür.

Bloomea Zümrüt Işıltısı Cilt Bakımı Nedir?

Zümrüt ışıltısı, cildin pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını sağlayan ve bu bağlamda cilt tonunu dengeleyen bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu uygulama ile birden fazla cilt bakım sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. 

Zümrüt Işıltısı Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

 • Zümrüt ışıltısı cilt bakımı, cilde ihtiyaç duyduğu ışıltıyı kazandırmayı hedefleyen ve bu bağlamda cilt tonunu dengeleyen bir işlemdir.
 • Ciltte yer alan pürüzlerin bu işlem ile giderilmesi mümkündür.
 • Açılmış olan ve kötü bir görüntü oluşturan gözeneklerin sıkılaştırılması, zümrüt ışıltısı cilt bakımı yöntemi ile mümkündür.
 • Güneş kaynaklı lekelerin giderilmesinin zor olduğu bilinmektedir. Oysa zümrüt ışıltısı cilt bakımı ile bu lekelerin giderilmesi de mümkündür.

Cilt Bakımı Fiyatları Nelerdir?

Cilt bakımı fiyatları için tek bir bilgi sunmak mümkün değildir. Yukarıda da belirtildiği üzere birden fazla cilt bakımı türü vardır ve bu türlerin fiyat üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Yani seçilen cilt bakım yöntemine bağlı olarak fiyat da değişmektedir. Ancak bu bağlamda fiyat, belirleyici bir kriter değildir. Önemli olan profesyonel kişilere cilt bakımı yaptırarak görülmesi muhtemel olan etkisi maksimum seviyeye çıkarmaktır. Bu bağlamda sizde sizin için en doğru cilt bakımını seçeneğini öğrenmek ve yaptırmak için dilediğiniz zaman benimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Uygulamalar