Göz Altı Işık Dolgusu

Göz, yüz içerisinde bulunan ve en çok dikkat çeken organdır. Çünkü iletişimin temel kaynağı gözdür. Bu bağlamda göz veya çevresinde oluşabilecek deformasyonlar, oldukça kolay bir şekilde dikkat çekeceklerdir. Göz deformasyonlarından kasıt ise göz altı morlukları, göz altlarında oluşan çökmeler, göz altı torbaları gibi kusurlu görünüme neden olan unsurlardır. Kadın erkek ayırt etmeksizin her bireyin bahsi geçen kusurlardan muzdarip olduğunu söylemek mümkündür. Bu kusurların giderilmesi mümkündür ancak, bahsi geçen kusurların bulunduğu bölgeler, oldukça hassas bölgelerdir. Bu durum da kişilerin tedaviye bir adım uzak kalmalarına neden olmaktadır. 

Yukarıda bahsi geçen korku durumunun günümüzde geçerliliğini koruması doğru değildir. Çünkü gelişen teknoloji, bu bağlamda da yeniliklerin oluşmasını sağlamıştır. Yani artık ağrı çekmeden, günlük yaşamdan uzaklaşmadan göz çevresi kusurlarından kurtulmak mümkündür. Bu bağlamda kullanılan yöntemlerin başında ise gözaltı ışık dolgusu gelmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, göz çevresindeki onarıcı hücrelerin aktif hale gelmesini ve çoğaltılmasını sağlayan ve kolajen üretimini destekleyen bir uygulamadır. Bu uygulama ile gözaltında meydana gelen problemlerin giderilmesi ve daha aydınlık, kusurlardan arınmış bir göz çevresine kavuşulması mümkün hale gelmektedir. Gözaltı problemlerinin temel nedeni ve bu problemlerin görüldüğü kişiler ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Uyku düzeni bozukluğu bulunan kişiler,
  • Tuz tüketiminde aşırıya kaçanlar,
  • Stresli bir yaşam içerisinde olanlar,
  • Alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıkları bulunanlar yaygın olarak göz çevresi ve gözaltı problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu gibi durumlarda ise devreye gözaltı ışık dolgusu girmektedir.

    Gözaltı ışık dolgusu ile ilgili en büyük soru işareti, göze yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü akıllarda “Ya gözüme zarar verirse?” “Ya bir yan etki oluşturursa?” soruları sürekli olarak dolanmaktadır. Ancak, bu soruların yersiz olduğu bilinmelidir. Çünkü gözaltı ışık dolgusu tamamen zararsız bir uygulamadır. Yani bu uygulamalar ile göze de göz çevresine de zarar verilmesi ihtimali söz konusu değildir. Ayrıca işlem için kullanılan dolgu maddesi de tamamen doğal ve sağlıklıdır. Yani söz konusu işlem ile zarar görülmesinin aksine, yarar görülmesi muhtemeldir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

    Gözaltında oluşan sorunların birden fazla nedeni vardır. Sağlıksız yaşam koşul ve biçimleri, alerjiler, tüketilen zararlı maddeler gibi nedenlerin yanı sıra, söz konusu sorun üzerinde genetik faktörlerinde etkisi vardır. Tüm bu sorunların ortak ve sağlıklı çözüm yolu ise gözaltı ışık dolgusudur.

Gözaltı ışık dolgusu, uygulanması oldukça kolay olan bir işlemdir. Bu işlemi bu denli tercih edilir kılan temel unsur ise, söz konusu işlem sonrasında günlük hayata dönmenin mümkün olmasıdır. Yani ışık dolgusu yaptırmak için hastaneye yatmaya, işlem sonrası günlerce evde dinlenmeye gerek yoktur. Kişilerin işlemi yaptırır yaptırmaz günlük hayatlarına devam etmeleri mümkündür. Ayrıca işlem sırasında herhangi bir acı duyulmadığı da bilinmelidir. 

Işık dolgusu yaptırırken anestezi uygulanmasına gerek yoktur. Çünkü yukarıda da belirtilmiş olunduğu üzere ışık dolgusu, ağrısız bir işlemdir. Muhtemel ağrıyı gidermek için ise dolgu maddesinin içerisinde anestezik madde enjekte edilmektedir. 

Göz Altı Işık Dolgusu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Yanıtları

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

    Işık dolgusu, aslında yalnızca bir dolgu işlemidir. Göz çevresinde var olan çukurların doldurulmasını sağlayan bu işlem ile ışığın daha doğru bir şekilde yansıtılması mümkün hale gelmektedir. Ayrıca işlem ağrısız ve yan etkisiz bir işlemdir. Oluşması muhtemel olan kızarıklıkların ise kısa süre içerisinde geçeceği bilinmelidir.

Işık Dolgusu Uygulaması Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

   İşlem sonrası cilde makyaj yapılmamalı, herhangi bir cilt bakım kremi veya ürünü kullanılmamalıdır. İşlem sonrasında ufak tefek kızarıklıkların oluşması muhtemeldir. Ancak söz konusu kızarıklıklar 3 ila 4 saat arasında geçecek, işlemden geriye parlak görünüm dışında hiçbir iz kalmayacaktır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur ya da Değildir?

Gözaltı ışık dolgusu, göz altlarında ortaya çıkan ve çeşitli nedenlerle oluşan deformasyonların ve bu deformasyonlara bağlı olarak ortaya çıkan yorgun görünümün giderilmesi amacı ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Söz konusu uygulamanın etkileri ise aşağıda verildiği gibidir. 

  • İlerleyen yaşa ya da diğer çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan gözaltı torbalarının giderilmesi,
  • Kaynağı genel olarak genetik olan morlukların ve koyu renk görünümün ortadan kaldırılması,
  • Daha canlı, aydınlık ve genç bir görünüme sahip olmak 

Gözaltı ışık dolgusunun yapılamayacağı kişiler ise hamile kadınlardır. Gebelik döneminde bulunan kadınlara genel olarak hiçbir dolgu işlemi uygulanmamaktadır. Emziren kadınlar için de aynı durum geçerlidir.  Yine 18 yaş altı çocuklara da söz konusu işlemin uygulanması mümkün değildir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

     Gözaltı ışık dolgusu ücretleri ile ilgili bilgi almak, aklınıza takılan soruları yöneltip bilgi edinmek için benim ile, yani Dr. Dilara Turgut ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgi almak için iletişime geçtikten sonra sorunsuz bir şekilde randevu oluşumunu de gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda sorularınızın ve korkularınızın giderilmesi, söz konusu işlemi gerçekleştirmek açısından oldukça önemlidir. Siz de benim ile iletişime geçerek işleme dair bütün korkularınızdan kurtulabilir, daha aydınlık ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Diğer Uygulamalar