Cam Dolgu

Zamanın etkisiyle ciltte hyaluronik asit, elastin ve kolajen seviyeleri azalmaya başlar. Buna bağlı olarak cilt hacmini, elastikiyetini ve nemini kaybeder, cilt sarkmaya başlar. Ayrıca güneş ışınları ve dış etkenlerden zarar gördükçe de ciltte birtakım yaşlanma belirtileri meydana gelir. Yeni nesil bir dermal dolgu türü olan Cam Dolgu ile tüm bu cilt yaşlanma belirtilerini gidermek mümkün oluyor.

Cam Dolgu Uygulaması Nedir?

Cam Dolgu, yaş ve çevresel faktörlerin neden olduğu volüm ve nem kaybını yerine koymak, cilde hacim kazandırmak, ciltte lifting etkisi sağlamak, yüz hatlarını yeniden şekillendirmek, ince çizgi ve kırışıklıkları doldurmak amacıyla uygulanıyor. 

Eksiksiz bir cilt gençleştirme, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için hacim kaybı, sarkma ve cilt kuruluğuna karşı çalışan bütünsel bir yaklaşım gerektirir. Birçok durumda sadece bir cilt sorununa ya da tek bir alana yönelmek yetersiz kalabilir. Bu nedenle farklı yüz bölgelerini ve farklı derinlikteki cilt katmanlarını hedeflemek gerekir. Cam Dolgu, farklı konsantrasyonlarda hyaluronik asit içeren geniş ürün yelpazesi ile total cilt gençleştirmede etkili çözümler sunuyor.

Cam Dolgu Kullanım Alanları

Cam Dolgu dudak, yanak, çene, jawline, gözaltı, nazolabial oluk, elmacık kemiği, şakak, burun, kaş, dekolte, el sırtı gibi farklı yüz ve vücut bölgelerinde uygulanıyor. Bu bölgelerde hem cilt dokusu ve tonunda iyileşme sağlıyor hem cilde nem veriyor hem de ince çizgileri dolduruyor. Aynı zamanda istenilen bölgede hacim yaratıyor. 

Başlıca kullanım amaçları:

 • Kaybedilen yüz hacmini yerine koymak
 • Orta yüze volüm vermek
 • Dudaklara volüm vermek, dudak konturunu belirginleştirmek
 • Göz altı morluklarını ve gözaltındaki kırışıklıkları gidermek
 • Yüz sarkmalarında lifting etkisi
 • Burun kemerini kamufle etmek, burun ucunu kaldırmak
 • Jawline hattını belirginleştirmek 
 • Yanak ve çene hacmini arttırmak
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
 • Nazolabial kıvrımları ve ağız kenarındaki çizgileri doldurmak
 • Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmek
 • Cildi nemlendirmek, canlandırmak
 • Doğuştan veya kaza sonucu gelişen yüz asimetrilerini düzeltmek
 • Ellere hacim vermek

 

Cam Dolgu ile Doğal Sonuçlar

 

Cam Dolgu monofazik (parçacıksız) bir jel olduğundan hem görünümde hem de dokunulduğunda son derece doğal sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.  Dokuda homojen olarak dağıldığı için uygulamadan sonra elle düzeltmeye gerek kalmıyor. Özellikle dudağa uygulandıktan sonra pürüzsüzlük hissi hasta memnuniyetini arttırıyor. Kişinin doğal özelliklerini değiştirmeden ve yapay bir görünüme sahip olmadan daha genç ve daha sağlıklı görünmeyi sağlıyor. Elastikiyet kabiliyeti de oldukça yüksek olduğu için hem son derece kolay bir şeklide uygulanabiliyor hem de sonuçlar daha doğal ve pürüzsüz oluyor.

Cam Dolgu Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

 

Kliniğimizde kullandığımız ürünlerin uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş olmasına azami önem veriyoruz. Cam Dolgu, uluslararası standartlarda üretilmiş güvenli bir ürün yelpazesine sahip. İçeriğindeki hyaluronik asit biyolojik fermentasyonla elde ediliyor. Hayvansal kaynaklı hyaluronik asit içermediği için alerji yapma riski minimuma iniyor. 

Cam Dolgu P.R.E.M.I.U.M teknolojisi ile üretiliyor. Üretiminin her aşamasında hasta enfeksiyon riskini minimuma indiren sıkı kalite kontrollere tabii tutuluyor. Hakkında birçok klinik çalışma mevcut. Bu çalışmalar hem etkili hem de güvenli sonuçlara sahip olduğunu destekliyor.

Uygulamadan sonra uygulama alanında hafif şişme, morarma görülebiliyor. Bu durum birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçiyor.

Cam Dolgu Ne kadar Süre Etkili Oluyor?

Dermal dolgularda G’ Prime faktörü önemli bir parametredir. Bir dermal dolgunun G’ Prime faktörü ne kadar yüksekse doku kaldırma etkisi ve dokuda tutulma etkisi o oranda yükselir. Cam Dolgu 650.000 gibi çok yüksek bir G’ Prime faktörüne sahiptir. Bu sayede hem dolgu etkisi daha güçlüdür hem de kalıcılığı daha fazladır. 

Hangi yüz bölgesine uygulama yapıldığına bağlı olarak değişse de Cam Dolgu kalıcılığı ortalama 12-18 aydır. Uygulamadan sonra sonuçlar hemen ortaya çıkmaktadır.

Cam Dolgu Fiyatları

Tüm dermal dolgu uygulamalarında olduğu gibi Cam Dolgu için de sabit bir fiyat tarifesi sunmak mümkün değil. Bu nedenle öncelikle kliniğimizden randevu alarak ön muayene olmanız gerekmektedir. 

Dr. Dilara Turgut tarafından yüzünüze en uygun ve doğal görünümü kazandırmak için planlama yapılacak ve ardından Cam Dolgu fiyatı verilecektir. Cam Dolgu fiyatları kullanılacak ürünün miktarına göre değişkenlik gösterir.

Cam Dolgu ile kişisel özelliklerinizi koruyarak görünümünüzü geliştirmek ve doğal sonuçlar almak için hemen şimdi randevunuzu alıp, arzu ettiğiniz görünüme bir adım daha yaklaşabilirsiniz!

Diğer Uygulamalar