Dudak Dolgusu

Yüz, insanların karşısındakiler ile birebir iletişim kurarken en çok dikkat ettikleri kısımdır. Bu sebeple yüzde her alan her türlü unsurun önemi oldukça büyüktür. Örneğin insanların kaş şekillerini değiştirerek bile farklı kişiliklere büründüklerini gözlemlemek mümkündür. Yüz üzerinde en çok dikkat çeken kısım ise dudaklardır. İnsanların gülümsemelerini, konuşma şekillerini etkileyen dudaklar, hem ifade açısından hem de görünüm açısından ciddi bir öneme sahiptir. Bu sebeple dudak dolgusu yaptıran kişilerin sayısının fazla olduğunu söylemek mümkündür. 

Dudak dolgusu yaptırırken kişileri yönlendiren temel unsurun “estetik görünüm” olduğu söylense de, bunun dışındaki unsurların varlığının göz ardı edilmemesi gerektiği de bilinmelidir. Örneğin dudaklarında ciddi oransızlıklar ya da şekil bozuklukları bulunan kişilerin de dudak dolgusuna başvurarak söz konusu deforme görünümlerinden uzaklaşmaları mümkündür. Dudak dolgusuna dair detaylar ve dikkat edilmesi gereken unsurlar ise aşağıda verildiği gibidir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Yüz bölgesinde yer alan ve bulunduğu bölgedeki en önemli uzuvlardan birisi olan dudak, oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Hemen her insanın farklı bir dudak görüntüsüne sahip olması, söz konusu çekiciliğin en temel nedenidir. Ancak kendine has dudak yapısından memnun olmayan ya da dudağının yeterli dolgunluk seviyesine sahip olmadığı düşünen bireyler de mevcuttur. Söz konusu bireylerin çaresi ise dudak dolgusudur.

Bilindiği üzere dolgun dudaklar, estetik görünümün temel unsurlarıdır. Daha kusursuz bir yapıya sahip olmak isteyen kişilerin yeterli dudak dolgunluk seviyesine sahip olmaları oldukça önemlidir. Dolgun dudakların bu denli tercih edilir ve önemli olması, dudak dolgusu işleminin özellikle kadınlar arasında yoğun olarak uygulanmasını ortaya çıkarmıştır. Çünkü dudak dolgusu, yalnızca dudakları etkileyen bir işlem değildir. Yüzde yapılan en ufak bir dokunuşun genel ifadeyi etkilediği bilinmektedir. Yani dudakta yapılan en ufak bir işlem ile gözde de, burunda da farklı bir hava ve izlenim oluşturmak mümkündür. Bu sebeple dudak dolgusu yaptırarak olumlu veya olumsuz anlamda dikkat çekmek oldukça kolaydır. Dikkat çekme nedeninin olumsuz olmaması için ise ekstra özen gösterilmeli, alanında uzman kişiler ile konuşulmalı ve anlaşılmalıdır. 

Hayal ettiğiniz dudaklara kavuşmanızı sağlamak hedefi ile yaptığım dudak dolgusu uygulamaları için yapmanız gerek tek şey benimle iletişime geçmek!

Dudakların Dolgunluğuna da Dudak Çevresindeki Çizgilenmelere de Dudak dolgusu Uygulanıyor

Yukarıda da bahsedilmiş olunduğu üzere dudak dolgusunun tek uygulanış nedeni daha dikkat çekici bir dudak formuna sahip olmak değildir. Bunun dışındaki sebeplerle de dudak dolgusu yaptırılabilmektedir. Söz konusu sebeplerden biri de “sarkık dudak”tır. Sarkık dudak, kişilere sürekli olarak somurtuyormuş ifadesi kazandıran bir dudak formudur ve bu formda kişilerin istedikleri “güler yüz’’ ifadesine kavuşmaları oldukça zordur. Ancak dolgu ile söz konusu isteği yerine getirmek imkansız değildir. bu işleme ek olarak botox ile destek tedavi uygulayarak hastada istenen mutlu ifadeye kavuşmak oldukça güzel sonuçlar elde edilmektedir.

Dudak Dolgusu Hakkında En Çok Merak Edilenler

Dudak dolgusu, enjeksiyon aracılığı ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemin yapılmasında belirgin olan herhangi bir kıstas yoktur. Yani dolgu miktarı hemen her bireyde farklılık göstermektedir. Uygulanacak dozajda temel kriter, kişinin ihtiyaç ve isteğidir. Doktor muayenesi yapılarak ve doktor tavsiyesine uyularak yapılan işlemlerde herhangi bir sorun ve memnuniyetsizlik ile karşılaşılması ihtimali oldukça düşüktür.

Sorun oluşma ihtimalini azaltan bir diğer temel unsur, dolgu maddesidir. Dolgu maddesi olarak hyaluronic asit kullanmaktayız. Bilindiği üzere, vücudun temel yapı taşıdır bu nedenle cilt tarafından reddedilme veya reaksiyon görme ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca kullanılan Hyalüronik asidin kalitesi de sonuçlar üzerinde oldukça önemlidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunun ilk aşaması, ön muayene aşamasıdır. Bu aşamada, kişinin dolguya uygun olup olmadığı gözlemlenmektedir. Bu aşamanın sorunsuz geçmesinin ardından randevu günü gelen ve işleme alınacak olan kişinin önce dudak çevresini uyuşturması gereklidir. Bu, duyulacak ağrının azaltılması için oldukça önemlidir. Dudak ve çevresine uyuşturucu jel uygulandıktan sonra gerekli yerlere dolgu yapılmaya başlanmaktadır. Ağrısız olan bu işlemin yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmesi, söz konusu işlemin bu denli tercih ediliyor olmasının bir diğer temel nedenidir. 

İşlem sonrası normal hayata devam etmek mümkündür ancak ruj sürülmemesi gerektiği bilinmelidir. 48 saatlik ruj sürme yasağı süresi boyunca dudakları sık sık nemlendirmek gerektiği de göz ardı edilmemelidir. İşlemin ertesi günü hastalarda ortalama 1 gün süren ödem olabilmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen ve bu bağlamda araştırmalarda bulunan kişilerin merak ettiği en temel soru “Dudak dolgusu fiyatları ne kadar?” sorusudur. Ancak bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü yukarıda da bahsedilmiş olunduğu üzere, dudak dolgusu yaptırmaya karar vermenin birden fazla nedeni vardır. Ayrıca dudak dolgusu gereken bölgelerin ne durumda olduğu, ne kadar dolgu gerektiği, dolgu işlemini yapacak olan kişinin uzmanlığı, dolgu işleminin gerçekleştirileceği yerin hijyen ve koşulları gibi unsurların da fiyat üzerinde etkili rol oynadığı bilinmelidir. Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak, profesyonel kişi veya kişiler tarafından dolgu işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin benden randevu alarak ağrısız ve kusursuz bir dolgu işlemi gerçekleştirmeleri mümkündür.

Diğer Uygulamalar