AquaPeel Cilt Bakımı

Derinin bozulmasına sebebiyet veren birden fazla kötü unsur vardır. Yağ, kir, zararlı güneş ışınları gibi unsurları, bahsi geçen kötü unsurlara örnek olarak vermek mümkündür. Cilt içerisinde bu denli kötü unsur varken sağlıklı, dinç ve canlı bir cilt görünüme sahip olmak ise mümkün değildir. Çünkü bahsi geçen unsurların, söz konusu beklentilerin önünü adeta kapadığı bilinmektedir. 

Ciltteki kötü unsurların giderilmesi daha sağlıklı, daha canlı ve daha dinç bir cilt yapısına sahip olunabilmesi için başvurulabilecek birden fazla yöntem vardır. Ancak bu yöntemlerin en etkilisi, Aqua Peeling adı verilen yöntemdir. Aqua peeling, bir medikal temizlik uygulamasıdır. Buna karşılık içerik olarak yeterince temiz olduğunu söylemek mümkündür. 

Bu işlemde, suyun basıncından ve vakum gücünden faydalanılmaktadır. Su basıncı ve vakum gücü sayesinde ciltte var olan ölü hücrelerin yok edildiği, lekelerin giderildiği bilinmektedir. Cilde hiçbir şekilde zarar vermeyen bu işlem ile ölü hücrelerden, siyah lekelerden, sebumdan ve diğer istenmeyen birçok unsurdan kurtulmak mümkündür.

Aqua Peel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 • Aqua peeling yapılabilmesi için ilk olarak cildin temizlenmesi gereklidir. Cilt temizlenmesi işlemi ise, cildin makyajdan arındırılması ve diğer kir ve yağların giderilmesi işlemlerini kapsamaktadır. 
 • Yağlardan ve makyaj kalıntılarından tamamen arınan cilde, daha sonra ozonlu buhar uygulaması yapılmaktadır. Bu, cildin nefes almasını sağlayan gözeneklerin açılması ve temizlenmesi için gereklidir.
 • Ozonlu buhar uygulaması yapılan cilde daha sonra basınç ve vakum bir arada kullanılarak, solüsyon enjekte edilir. Bu sayede solüsyonun önce cilde verilmesi, sonra da ciltten çıkarılması sağlanır. Cilde önce verilip sonra alınan solüsyon ile de tüm ölü hücrelerin dışarı atılması sağlanmış olur.

  Aqua Peeling Aşamaları Nelerdir?

Aqua peeling, cildin normalde olduğundan daha sağlıklı bir forma kavuşması, sağlığına kavuşurken de doğal yolların kullanılması işlemlerini kapsamaktadır. Tamamen doğal olan ve etki gücünü doğallığından alan bu işlemin uygulanışında ise üç aşamadan yararlanılmaktadır. Söz konusu aşamalar aşağıda verildiği gibidir.

 • İlk olarak cildin hava almasını sağlamak amacı ile gözeneklerin açılması sağlanır. Bu işlem, ozonlu buhar uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilir. Gözeneklerin açılması, yalnızca cildin nefes alması açısından değil, cildin ölü hücrelerden arındırılması açısından da oldukça önemlidir. 
 • Gözeneklerin tam olarak açıldığından emin olunduktan sonra ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşama, basınç ve vakumun gücünden aynı anda faydalanılan bir aşamadır. Bu aşamada cildin alt katmanlarının hedef alındığı, bu bağlamda derinlemesine bir temizliğin amaçlandığı bilinmektedir. Basınç ile enjekte edilen solüsyonun vakum ile çekildiği bu aşamada, cildin bütün zararlı maddelerden ve ölü hücrelerden arındığı görülmektedir.
 • Üçüncü aşamanın temel olarak bitiş aşaması olduğunu söylemek mümkündür. Bu aşamada cilt temizleme ve arındırma işlemleri bitmiştir. Geriye sadece cildi yatıştırma ve nemlendirme işlemleri kalmıştır. 

Aqua Peel Cilt Bakımı Sonrası Etkiler Neler? 

Tamamen doğal yöntemler ile daha taze, arınmış ve temiz bir cilt yapısında kavuşulmasını mümkün kılan aqua peelingin sağladığı avantajlar ve bu avantajlara dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.

 • Akne, birçok insanın önlenemez korkusudur. Çünkü insanların büyük bir kısmı, akneye meyilli bir cilt yapısına sahiptir. Akneye bağlı ortaya çıkan lekelerin giderilmesini sağlamak ise aqua peelingin görevidir.
 • Kırışıklıklar, özellikle yaşlanmaya başlayan ya da yoğun mimik kullanan kişilerin korkulu rüyalarıdır. Ancak artık kırışıklıklara veda etmek de oldukça kolaydır. Çünkü aqua peeling ile ağrısız ve zahmetsiz bir şekilde cilt gerginleştirmek ve gençleştirmek mümkündür.
 • Aqua peeling, gözenekleri önce açan sonra da açtığı gözenekleri temizleyerek küçülten bir uygulamadır. Bu bağlamda cildin nefes almasını sağladığını söylemek mümkündür.
 • Ölü dokuların atılması, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.

Aqua Peeling, hiçbir şekilde cerrahi müdahale gerektirmeyen tamamen doğal ve ağrısız bir cilt yenileme işlemidir. Yani ağrı çekmeden, günlük yaşamdan kopmadan kırışıklıkları gidermek, akneye bağlı oluşan lekelerden kurtulmak ve bu bağlamda daha genç bir cilt görünümüne sahip olmak mümkündür. Ayrıca aqua peeling ile yapılan işlemlerin herhangi bir yan etki oluşturmadığı da bilinmektedir.

Aqua peelingin bu denli etkili olmasının en temel nedeni, işlem sırasında uygulanan solüsyonun kişinin cilt tipine uygun olarak hazırlanmasıdır. Yani bu işlem sayesinde, herkesin kendisi için en doğru olan cilt yenileme solüsyonunu kullanması mümkün hale gelmektedir. Üstelik işlemin uygulanış süresi yalnızca 5-10 dakika ile sınırlıdır. Yani yalnızca 5 ila 10 dakika arası süren aqua peeling işlemi ile kırışıklıklardan arınmak, lekelerden kurtulmak ve daha aydınlık bir cilt yapısına sahip olmak mümkün hale gelmektedir. 

AquaPeel Cilt Bakımı İçin Bana Hemen Ulaşın, Cildinize Hak Ettiği Değeri Verin

Verilen bilgilerden de anlaşılacağı üzere aqua peeling işlemi, en sağlıklı, en doğal ve en zahmetsiz cilt yenileme işlemlerinden biridir. Bu işlem ile ince çizgilerin azalmasını sağlamak mümkündür. Ayrıca derin gözeneklerden yakınan kişilerin de sorunsuz bir şekilde aqua peeling işlemini uygulatması mümkündür.

Bilindiği üzere gözenekleri daraltmak, kolay bir işlem değildir. Bu işlem için iğne altına yatan, yanıklar ile kabuklanmalar ile karşı karşıya kalmayı göze alan kişiler mevcuttur. Oysa aqua peeling ile bunların hiçbirine gerek yoktur. Dr. Dilara Turgut olarak sektördeki başarısıyla bilinen şahsım tarafından başarıyla uygulanan AquaPeel uygulaması aracılığı ile ağrısız güzellik mümkündür.

Diğer Uygulamalar