Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşlanmayı Durdurmak Artık Sizin Elinizde!

Zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte sarkmaların ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Bu sarkmaların birden fazla nedeni vardır. Bu nedenler ise aşağıda verildiği şekildedir.

 • Yaşlanmak: Zaman içerisinde ciltte yer alan kolajen, elastin gibi yararlı maddelerin kaybolmasına, buna bağlı olarak da sarkmaların ortaya çıkmasına neden olur. Yaş ilerledikçe sarkmaların, kırışıklıkların oluşmasının en temel nedeni budur. 
 • Fazla mimik kullanımı: sürekli olarak gülmek, çatık kaşlarla dolaşmak ve mimikleri olması gerekenden fazla kullanmak zaman içerisinde sarkmaların ortaya çıkmasına neden olur. Bu bağlamda kırışıklıkların en yaygın nedenlerinin arasında fazla mimik kullanımının yer aldığı söylenebilir.

Bunlar, yalnızca başlıca nedenlerdir. Bu nedenlere ek sunulabilecek birden fazla neden mevcuttur.  Bu nedenlerin ortadan kaldırılması için ise geliştirilmiş olunan birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerin her birinin etki derecesi yüksek yöntemler olduklarını ve kendi içerisinde bazı detay barındırdıklarını söylemek mümkündür. Hepsinin ortak noktası ise ameliyatsız olmalarıdır. Yani söz konusu işlemler ile yüz gerdirmek için herhangi bir kesik atılmasına, dikiş yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca bu işlemlerin ağrısız olduklarını söylemek de mümkündür. Söz konusu işlemler ve bu işlemlere dair detaylar ise aşağıda verildiği şekildedir.

Fransız Askısı İle Yüz Gerdirme

Fransız askısı, adından da anlaşılacağı üzere Fransa’da geliştirilmiş olan ve bu bağlamda ameliyatsız olarak uygulanan bir işlemdir. Bu işlemin, içi polyester, dışı silikon olan bir madde yardımı ile gerçekleştirildiğini söylemek de mümkündür.

 Fransız Askılama Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Yukarıda da belirtilmiş olunduğu üzere Fransız askılama yöntemi, ameliyatsız bir yöntemdir. Bu yöntemin, yüzünü gerdirmek isteyen ancak bu bağlamda ameliyat olmaktan kaçan kadın erkek her birey için uygun olduğunu söylemek mümkündür. Yani bu yöntem, ameliyatlı yüz gerdirme işlemlere alternatif olarak geliştirilmiş olan ve yaşlanma sürecini ciddi boyutlarda önleyen, geciktiren bir yöntemdir.

Bu yöntemi yaptırmak için yaşlanma belirtileri ile karşı karşıya kalmış olmak şartı aranmamaktadır. Yüz hatlarından memnun olmayan, daha belirgin, daha gergin yüz hatlarına sahip olmak isteyen, cilt yüzeylerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak sarkmalar ve kırışıklıkla ortaya çıkan kişilerin de söz konusu işlemi uygulamaları mümkündür.

İşlem esnasında kullanılan ve yukarıda da belirtildiği üzere içi polyester, dışı silikon olan söz konusu maddenin tamamen insan cilt yapısı ile uyumlu olduğunu, herhangi bir sağlık riski teşkil etmediğini söylemek mümkündür. Bu bağlamda işlem yaptıran kişilerin herhangi bir endişe duymalarına gerek yoktur. 

Fransız Askısı Neden Bu Denli Çok Tercih Ediliyor?

 • Bu işlemin bu denli yoğun tercih ediliyor olmasının en temel nedeni, ameliyatsız olmasıdır. Yukarıda da belirtildiği üzere ameliyattan kaçan kişilerin yoğun olarak bu işlemi yaptırdıkları bilinmektedir.
 • Söz konusu işlemin kalıcılık süresi, bu bağlamda tercih edilebilirliğin en temel nedenidir. Fransız Askısının kalıcılı süresi ise kişiye bağlı olarak değişmek şartı ile 5 ila 10 yıl arasındadır. Yoğun mimik kullanan, işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri göz ardı eden kişilerde bu süre 5 yıldır. Ancak söylenenlere dikkat eden kişilerde bu süre 10 yılı bulmaktadır.
 • Bu işlemin yoğun olarak tercih ediliyor olmasını bir diğer nedeni, kişileri cerrahi operasyonların mecbur bıraktıkları prosedürlerden kurtarmasıdır. Bu bağlamda kısa sürede herhangi bir işlem ile uğraşmak zorunda kalmadan Fransız askısı yaptırmak mümkündür.
 • İnsanların yüz gerdirme operasyonlarında aradıkları en temel özellik, doğallıktır. Kimi işlemlerde kullanılan ipler, esnek bir yapıya sahip değildir. bu sebeple de mimik kullanımını kısıtlamaktadır. Bu da doğallıktan uzak bir görünüm elde edilmesinin en temel nedenidir. bu bağlamda doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin Fransız askısını tercih etmeleri mümkündür. Bu doğal görünümün temel nedeni ise esnek iplerdir. Yani iplerin esnek yapısı, mimik kullanımını mümkün hale getirmektedir. Bu da işlemin konforlu olduğunun en net göstergesidir. 

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fransız askısının hem yüzde hem de vücutta kendisine uygulama alanı bulduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu uygulama alanları ise aşağıda verildiği şekildedir.

Yüz:

 • Yanaklar,
 • Yüzün oval bölümleri, ,
 • Çene altı,
 • Elmacık kemikleri
 • Kaşlar,
 • Boyun.

Vücut:

 • Göğüsler,
 • Kalçalar,
 • Kollar,
 • Bacaklar

PDO İplerle Yüz Gerdirme

Zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak cilt elastik yapısını kaybedip sarkmaya başlar. Bu da yüz yapısının, doğal ovalinin bozulmasına neden olur. Yüz ovalinin bozulması ve ciltte sarkmaların meydana gelmesi ise istenmeyen iki durumdur. Bu durumların giderilmesi için başvurulan yöntemlerden biri de PDO İpler ile yüz gerdirme işlemidir.

PDO iplerle yüz gerdirme işlemi, diğer işlemlerin aksine, ipleri tek yönlü yerleştiren bir işlem değildir. Bu işlemde yerleştirilen ipler, örümcek ağı şeklinde yerleştirilmektedir. Bu bağlamda söz konusu işlemin en güvenilir ve en sağlıklı yöntemlerden biri olduğunu söylemekte fayda vardır.

PDO İplerle Yüz Gerdirme İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu işlemin etkisinin kalıcılık süresi, kişiye bağlı olarak değişiklik gösterilmektedir. Altın iplik, altın örgü gibi adlar da verilen bu işlem ile beraber yerleştirilen ipler, 6 ile 8 ay arasında tamamen erir. Ancak bu, söz konusu işleminin etki süresinin 6 ila 8 ay kadar olduğu anlamına gelmez. Söz konusu iplerin erimesinden sonra ciltte kolajen açığa çıkar ve açığa çıkan bu kolajen cildin yukarı doğru çekilmesini, yani sarkmaların ortadan kaldırılmasını sağlar. Söz konusu işlem, 1 ila 2 ay arasında etkisini tam anlamı ile gösterir. Gösterilen etkinin kalıcılık süresi ise 1.5 – 2 yıl civarıdır. Ayrıca işlem tekrarlandıkça kalıcı olan etkinin oranı da artmaktadır. yani 2 yıl geçtikten sonra cildin ilk baştaki sarmış görüntüsüne geri dönmesi söz konusu değildir. Belirli oranlarda kalıcı etkiler elde edildiklerini söylemek mümkündür.

Örümcek Ağı Tedavisinin Bu Denli Yoğun Tercih Edilmesinin Sebebi Nedir?

 • Söz konusu işlem, etkisini çok hızlı bir şekilde göstermektedir.
 • İşlemin herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Yani bu bağlamda işlem, oldukça güvenilir bir işlemdir.
 • İşlemin etki süresi oldukça uzundur. Tek seferlik yapılan bu işlem ile 1,5 – 2 yıl arası gergin bir yüz yapısına sahip olmak mümkündür.
 • İşlem sonrasında ödem ve şişkinliklerin belirli boyutlarda görülme ihtimalleri vardır. Ancak bunların günlük hayatı etkileyecek boyutta olmadıklarını söylemek mümkündür. Yani kişilerin günlük hayatlarına devam etmelerinin önünde herhangi bir engel yoktur.
 • Uygulama süresi, oldukça kısadır. Yalnızca 40 dakika içerisinde gergin bir yüz yapısına sahip olmak mümkündür.

Fraksiyonel Lazer ile Yüz Gerdirme

Fraksiyonel lazer ile yüz gerdirme işlemi yaptırmak mümkündür. Fraksiyonel lazer, genel olarak cilt altına belirli açılarla ışın yansıtan, yansıttığı bu ışınlar ile de mevcut bölgede hasar oluşumunu sağlayan bir lazer türüdür. Bu lazer türünün oluşturduğu hasarların temel nedeni, kolajen ve elastin gibi maddelerin üretimini tetiklemektir. Söz konusu maddeler, ciltteki gergin yapının temel kaynaklarıdır. Bu sebeple cilt gerginleştirmek isteyen kişilerin fraksiyonel lazere başvurmaları mümkündür.

Baby Face Lazer ile Yüz Gerdirme

Babyface lazer, cilt için gerekli olan sağlıklı maddelerin cilt altına enjekte edildiği lazer türüdür. Bahsi geçen “cilt için sağlıklı maddeler”, cildin kendisinde bulunan maddelerdir. Bu bağlamda söz konusu tedavi türünün cildi kendi yapı maddeler ile gergin bir görünüme kavuşturmayı sağladığını söylemek mümkündür. 

Söz konusu işlem, ağrı içermeyen bir işlemdir. Bu işlemin içerdiği ağrının minimum boyutlarda dahi olmadığını söylemek mümkündür. Anestezi gerektirmiyor olması, ağrısız olduğunun en net göstergesidir. İşlemin etki hızının yüksek olması ise ağrısız olmasının dışında tercih edilebilirliğini arttıran bir diğer unsurdur. 

Ameliyatsız Yüz Gerdirme Fiyatları Nelerdir?

Ameliyatsız yüz gerdirme ücretlerini işlem çeşitliliğine göre örneğin; fransız askısı için ayrı, PDO ipler gibi ayrı ele almak gereklidir. Çünkü her iki işlemin de hem gerektirdikleri, hem de uygulama şekilleri farklıdır. Bu bağlamda sağlıklı bir fiyat bilgisi almak için uzmanlar ile iletişime geçmek gereklidir. Kendisi için en uygun ameliyatsız yüz gerdirme işleminin hangisini olduğunu öğrenmek, bu bağlamda da fiyat bilgisi almak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey iletişime geçmek!

Diğer Uygulamalar